Loader

Austrālija un Jaunzēlande

€9500 per person

Labākais veids, kā iepazīt Austrāliju, ir to piedzīvot. Jaunzēlande ir dabas mīļotāju paradīze: vairāk nekā viena trešdaļa no valsts teritorijas ir aizsargāts nacionālais parks. Dalība YFU apmaiņas programmā ir pieredze, ko vienkāršs ceļojums nevarēs atkārtot!

Austrālija

 

Valsts, kas ir arī vesels kontinents. Skatīties dokumentālās filmas par Austrāliju ir viena lieta, bet doties uz turieni un pašam to visu piedzīvot ir pavisam cita. Labākais veids, kā iepazīt Austrāliju, ir to pašam visu redzēt! Izvēloties Austrāliju kā viesvalsti, tās būs sajūtas un piedzīvojumi, ko televīzija noteikti neatkārtos.

 

Ļoti daudz laika, ko Tu pavadīsi Austrālijā, būs ar Tavu viesģimeni. Austrālieši ir pazīstami ar savu viesmīlību. Pārsvarā austrālieši ir jauki, mierīgi un draudzīgi cilvēki, kuri daudz smaida. Daudzi austrālieši rūpējas par dabu, piemēram, taupot ūdeni. Ģērbšanās stils ir komfortabls, cilvēki bieži staigā pludmales čībās. Saules dēļ daudzi nēsā cepures u.c. aizsargājošu apģērbu.  Austrālijā Tu iepazīsi dažādu kultūru sajaukumus, sākot no pilsētniekiem Melburnā un beidzot ar pamatiedzīvotājiem laukos, Tev būs iespēja pamēģināt dažādus austrāliešu ēdienus, kā lamingtonus, gaļas pīrāgus, Vegemite vai īstu austrāliešu barby.

 

Pamatskolas izglītība ir obligāta 11 gadus, pēc tam skolēniem ir iespēja turpināt mācīties vēl 2 gadus. Austrālijā ir ļoti augsts izglības līmenis, ap 99% iedzīvotāju prot lasīt un rakstīt un Austrālijas izglītības sistēma ir atzīta par vienu no labākajām pasaulē. Skola sākas janvāra beigās vai februāra sākumā un beidzas decembrī, sākas ap 8:30 un beidzas ap 15:30. Stundas parasti ir interaktīvas un tajās ir daudz grupu darbu. Skolēni katru stundu pavada citā telpā, kamēr skolotāji vienmēr ir vienā un tajā pašā telpā. Skolā ir pieņemts valkāt skolas uniformu.

 

 

Jaunzēlande

 

Aotearoa (Garā Baltā Mākoņa Zeme) jeb plašāk pazīstama kā Jaunzēlande ir nošķirta salu grupa ar 2 galvenajām salām. Jaunzēlandē uz katru iedzīvotāju ir vairāk nekā 9 aitas! Protams, tas nav vienīgais fakts, ar ko Jaunzēlande izceļas – Jaunzēlande ir plaši pazīstama ar savu multikulturālismu un satriecošajiem dabasskatiem. Ja Tev patīk daba, apmeklējot Jaunzēlandi varēsi redzēt ledājus, kalnus, līdzenumus, subtropiskos mežus, vulkānus un, protams, pludmales.

 

 

2010. gadā ANO labāko valstu pasaulē, kur dzīvot, topā Jaunzēlandei piešķīra 3. vietu. Vai Tev interesē politika un cilvēktiesības? Jaunzēlande bija pirmā valsts, kas piešķīra tiesības vēlēt arī sievietēm tālajā 1893. gadā. Jaunzēlande ir mājvieta dažādām kultūrām, tai skaitā pamatiedzīvotājiem maoriem. Jaunzēlandieši jeb kivi, kā viņus mēdz dēvēt, runā angļu valodā, tomēr daļa sazinās arī maoru valodā, otrā oficiālajā valsts valodā. Cilvēki daudz nodarbojas ar sportu un dažādām aktivitātēm pie dabas. Vispopulārākais sporta veids ir regbijs un visi atbalsta nacionālo komandu, All Blacks.

 

 

Jaunzēlandē skola ilgst 13 gadus, obligāti ir 10 gadi, viņu izglītības sistēma ir viena no labākajām pasaulē. Skola sākas janvāra beigās vai februāra sākumā un beidzas decembrī. Skola sākas ap 8:30 un beidzas ap 15:30, atkarībā no skolas. Skolēni katru stundu pavada citā telpā, kamēr skolotāji vienmēr ir vienā un tajā pašā telpā. Skolā ir pieņemts valkāt skolas uniformu.