Loader

Dobrodošli! Laipni lūdzam! Vai vēlies studēt unikālu austrumu un rietumu kultūru sajaukumu? Ja tā, Serbija var būt vieta Tev! Serbija ir ļoti etniski, politiski un reliģiski daudzveidīga valsts, kas atrodas brīvā dabā Balkānos starp Vidusjūru, Austrumeiropu un Āziju. Tā ir pazīstama ar savu viesmīlību, atvērtību, laipnību un siltumu, ko jūs noteikti pieredzēsi no savas viesģimenes, ja izvēlēsies Serbiju kā YFU galamērķi!

 

 

Serbija ir valsts ar aizraujošu un senu vēsturi. No arheoloģiskajiem izrakumiem, sākot no aizvēstures laikiem līdz seno romiešu pilsētu drupām un 12. gadsimta baznīcām, Tu vari apmeklēt vietas un redzēt artefaktus, kas ir no visas cilvēces vēstures! Reliģijai ir bijusi vēsturiska nozīme, jo lielākā daļa iedzīvotāju pieder Serbijas pareizticīgo baznīcai. Uzturēšanās laikā Tev var būt iespēja piedzīvot Pareizticīgo Ziemassvētkus, kas tiek svinēti 7. janvārī, nevis 25. decembrī.

 

 

Pārtika Serbijā ir tikpat daudzveidīga kā pati valsts. Leģenda vēsta, ka Serbijas impērijas laikā ēdieni Serbijas pilī tika ēst ar zelta karotēm un dakšiņām; lai arī Tu, iespējams, nepiedzīvosi šo karalisko tradīciju, Tu noteikti nobaudīsiet tādu pašu bagātību serbiešu ēdienos! Gaļa un maize ir ļoti izplatītas serbu maltīšu sastāvdaļas, kaut arī katram reģionam ir savas īpatnības. Neatkarīgi no tā, vai ēdat cevapcici, Serbijas nacionālo ēdienu, musaku vai daudzus no garšīgajiem kūpinātas gaļas izstrādājumiem, Tu noteikti vēlēsies dažas receptes, ko atvest atpakaļ uz mājām!

 

 

Ar 98% lasītprasmes līmeni Serbija ir apņēmusies nodrošināt kvalitatīvu izglītību. Tu mācīsies ģimnāzijā, iespējams, varēsi izvēlēties starp diviem novirzieniem: valodas un sociālās zinātnes vai matemātika un dabaszinātnes. Atrodoties Serbijā, Tu noteikti sastapsi dažādus akadēmiskus izaicinājumus – tāpēc esi gatavs mācīties!

 

 

Ir arī daudzas jautras aktivitātes, kuras vari baudīt brīvajā laikā. Serbieši mīl būt brīvā dabā, tāpēc Tu, iespējams, nodarbosies ar kalnu riteņbraukšanu vai jāšanas sportu kopā ar savu viesģimeni! Ja Tu dzīvosi netālu no upes vai ezera, Tev var būt iespēja doties burāt vai airēt; ziemas laikā Tev var būt iespēja doties slēpot pa Serbijas daudzajiem kalniem! Futbols ir ļoti populārs, tāpēc Tu, iespējams, izspēlēsi dažas spēles pēc skolas kopā ar jaunajiem draugiem. Ja Tu dod priekšroku iekštelpām, Tu vari izmēģināt Serbijas tradicionālo tautas deju kolo. Serbija sniegs Tev bagātu un unikālu kultūras pieredzi, kuru noteikti atcerēsies visu atlikušo dzīvi. Izvēlies Serbiju par savu YFU galamērķi un izbaudi serbu ēdienus, vēsturi un viesmīlību!