Loader

Vai meklējiet brīnišķīgu Eiropas valsti pie Baltijas jūras? Lietuva ir lieliska vieta jūsu apmaiņas gadam! Lietuvai ir daudz skaistas pludmales gan Baltijas piekrastē, gan arī pie daudziem ezeriem un upēm. Tu vari piedzīvot visus četrus dažādos gadalaikus Lietuvā; karsta un saulaina vasara, daudzkrāsains rudens, sniegota, auksta ziema un zaļš pavasaris.

 

 

Lietuvas galvaspilsēta Viļņa ir viena no lielākajām un skaistākajām Austrumeiropas un Centrāleiropas pilsētām, kā arī tā ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Viļņa vienmēr ir bijusi multikulturāla Eiropas pilsēta, tādējādi padarot to par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Šajā pilsētā atrodas daudzas vēsturiskas būves, piemēram, Lietuvas mākslas muzejs, kas ir lielākais mākslas muzejs visā Lietuvā.

 

 

Kaut arī lielākā daļa YFU lietuviešu viesģimeņu dzīvo daudzdzīvokļu ēkās vai privātmājās pilsētās, studentiem var būt iespēja tikt ievietotiem kopā ar viesģimeni, kas dzīvo mazpilsētā vai ciematā, kur ir tradicionālāka vide. Tomēr daudzās pilsētās visā šajā skaistajā valstī ir spēcīga, vēsturiska klātbūtne ar auklas keramikas kultūru, kas aizsākusies akmens laikmetā!

 

 

Izglītība, kuru saņemsiet Lietuvā, ir viena no labākajām Eiropā; valstī ir divreiz vairāk cilvēku ar augstāko izglītību nekā vidēji Eiropas Savienībā. Lietuva ir arī diezgan daudzvalodīga; lielais vairums iedzīvotāju runā vismaz vienā svešvalodā, un apmēram 50% iedzīvotāju runā divās svešvalodās.

 

 

Lietuviešu ģimenes locekļi regulāri sapulcējas vakarā, lai pastāstītu viens otram par savu dienu vai sastādītu kopīga laika pavadīšanas plānus. Kā daļa no viesģimenes Tu vari tikt uzaicināts apmeklēt teātrus, koncertzāles un izstādes, kas ir iecienītas aktivitātes jebkurai lietuviešu ģimenei.

 

 

Izvēlies Lietuvu, un Tu iepazīsi skaistu dabu, siltus cilvēkus un plašu tradicionālo ēdienu klāstu!