Loader

Tere päevast! Tas ir tikai viens no veidiem, kā pateikt “sveiki“ Igaunijā, kur ir sastopamas vairāk nekā 109 valodas. Ja Tev interesē dažādu kultūru, kā arī visa pagājušā un modernā sajaukums, tad Tev varētu būt piemērota Igaunija.

 

 

Igaunija ir diezgan daudzveidīga valsts, kurā ievērojamu iedzīvotāju daļu veido krievi, ukraiņi, somi un baltkrievi. Igauņu kultūra ir ietekmējusies no bagātās pagātnes un Igaunijas mūsdienu Eiropas kaimiņiem. Igauņu mūzika apvieno tradicionālos pūšamos instrumentus un modernākus mūzikas instrumentus, piemēram, akordeonu un vijoli, radot īpašu un atšķirīgu skanējumu. Ir daudz festivālu, kurus vari apmeklēt visa gada garumā, un tie ietver gan dziesmas, gan dejas – varbūt Tu pat uzdejosi polku!

 

 

Lielākā daļa cilvēku dzīvo pilsētās, lai gan daudziem ir lauku mājas. Atvaļinājumos igauņi izbauda tādus piedzīvojumus kā kanoe vai velo tūres. Laivošana ir ārkārtīgi populāra, un daudzi cilvēki katru vasaru dodas uz Igaunijas pludmales kūrortiem. Tu varbūt attapsies golfa laukumā vai vindsērfojot kopā ar viesmāsām, viesbrāļiem vai draugiem vai apmeklējot teātri, filmas, izstādes un koncertus. Neatkarīgi no tā, kā izvēlēsies pavadīt brīvo laiku, vari būt pārliecināts, ka viesģimene un draugi Tevi laipni sagaidīs!

 

 

Viens no labākajiem veidiem, kā patiesi izprast igauņu kultūru, ir, apmeklējot vietējās vidusskolas. Igaunijas formālās izglītības pirmsākumi meklējama 13. un 14. gadsimtā, kad tika nodibinātas klosteru un katedrāles skolas, taču neiespringsti, kad runa ir par Tavu izglītību! Tipiskā igauņu skolā Tu vari apgūt ļoti dažādus priekšmetus, piemēram, matemātiku, bioloģiju, mākslu, mūziku, valodas un sportu.

 

 

Igaunijā Tu saprastīsi, kā padomju un Eiropas ietekme satiekas, lai izveidotu brīnišķīgu kultūru ar garšīgiem ēdieniem, cilvēku uzņemšanu un interesantu mākslas ainu. Nāc un piedzīvo to pats!