Loader

Zeme Balkānu sirdī, viena no senākajām valstīm Eiropā. Šajā zemē ir gan pasakainas Melnās jūras piekrastes, gan augsta līmeņa kalnu slēpošanas kūrorti. Oficiālā valsts valoda ir bulgāru valoda, kas ir slāvu saimes valoda ar rakstību kirilicā.

 

 

Bulgārijas ģimenes lielākoties sastāv no viena vai diviem bērniem un viņu vecākiem. Ģimene ir ļoti svarīga ikdienas dzīves sastāvdaļa Bulgārijā. Pēc skolas un darba visi satiekas mājās, pārrunā dienas notikumus. Daudziem pusaudžiem vecāki ir kā labākie draugi, kuriem var stāstīt visu.

 

 

Sestdienu bieži uzskata par ģimenes dienu, apmeklējot draugus un radus. Daudziem jauniešiem ir pašsaprotami nedēļas nogalē apciemot vecvecākus. Bulgārijā abi vecāki strādā lielākajā daļā ģimeņu un mājsaimniecības uzdevumi tiek sadalīti starp visiem ģimenes locekļiem.

 

 

Lielākajā daļā Bulgārijas skolu ir tā sauktās maiņas, t.i. skola ir no 7:30 līdz 13:30 1. maiņā vai no 13:30 līdz 19:15 2. maiņā. Šādi ir ieviests, jo lielākā daļa skolu ir pilnas, tajās mācās skolēni no 1. līdz 12. klasei un visiem nepietiek telpu. Bulgārijā ļoti svarīga ir sava klase, kas ir kā otra ģimene. Daudzi skolēni pēc stundām nodarbojas ar sportu vai apmeklē kādu pulciņu.

 

 

Daudzas skolas koncentrējas uz valodām. Fakts, ka svešvalodas ir tik svarīgas skolēniem, daļēji ir saistīts ar daudzu jauniešu vēlmi vēlāk mācīties Rietumeiropā. No otras puses, svešvalodu zināšanām ir arī ļoti praktiskas priekšrocības – daudzas televīzijas programmas netiek ierunātas, bet tiek rādītas angļu valodā ar bulgāru subtitriem.

 

 

Bulgārijas skolu sistēma pašlaik ir pārejas posmā. Sistēma, vērtības un normas, kā arī mācību metodes pašlaik tiek mainītas ar daudzām reformām. Bulgāru skolās sociālo prasmju un komandas darba apgūšana nav pirmā prioritāte, drīzāk skaitļu un faktu apgūšana.